Jakie zabawki dla dziesięcioletniej dziewczynki?

Nie da się ukryć, że zabawki są naszym dzieciom niezbędne. Z tego też względu należałoby zadbać o to, aby zapewnić naszej pociesze przynajmniej kilka interesujących zabawek. Nad ich wyborem warto byłoby jednak dość dobrze się zastanowić. Pamiętajmy o tym, że z nieco innych zabawek ucieszą się chłopcy, a z innych dziewczynki. Jaką zabawkę warto kupić dziewczynce, która ma około dziesięciu lat?

Postaw na lalki oraz maskotki

Jak powszechnie wiadomo, małe dziewczynki kochają bawić się lalkami. Nic więc dziwnego, że lalka jest zdecydowanie najczęściej pojawiającą się zabawką w pokojach małych dziewczynek. Dziesięciolatka może ucieszyć się zarówno z lalek Barbie jak i z lalek, które swoim wyglądem przypominają niemowlęta. Dziewczynki w wieku około dziesięciu lat są jeszcze na tyle małe, że z powodzeniem można zakupić im maskotki. Nadal chętnie będą one zasypiać z pluszowym i miękkim w dotyku misiem. Maskotka może mieć różny kształt i kolor. Nie ulega wątpliwości, że warto byłoby zadbać o to, aby dziewczynka samodzielnie mogła wybrać zabawkę idealną dla siebie. Postarajmy się to, aby wybrała lalkę z włosami w kolorze, który jej się podoba. Zachęćmy także naszą pociechę do tego, aby wybrała taką lalkę, która będzie posiadała ładne ubrania. Warto byłoby również pokusić się o zakup dodatkowych akcesoriów dla lalek. Wśród takich akcesoriów można wyróżnić przede wszystkim dodatkowe ubranka, a także domek dla lalek. Dzięki temu zabawa lalkami będzie dla dziewczynki jeszcze przyjemniejsza. 

Postaw na gry planszowe i układanki

Nie ulega wątpliwości, że idealnymi prezentami dla dziesięcioletniej dziewczynki będą również gry planszowe oraz układanki. Dbajmy jednak o to, aby zasady gier planszowych nie były zbyt skomplikowane. Możemy zdecydować się między innymi na zakup klasycznego chińczyka. Jest to bardzo prosta i przyjemna gra, która może umilić wieczór nie tylko dziewczynce ale i całej rodzinie. Taka gra planszowa doskonale nadaje się do zabrania na wakacje, gdyż nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Warto zdecydować się również na puzzle. One także mają szanse przypaść do gustu dziesięcioletniej dziewczynce. Dzięki puzzlom i innego rodzaju układankom rozwinie się wyobraźnia naszego dziecka. Układanki pomogą także usprawnić zdolności manualne naszej pociechy. Nie ulega wątpliwości, że dzięki układankom i grom nasze dziecko może doskonale się bawić. Jeżeli dziecko bawi się wraz ze swoimi rówieśnikami, zwracajmy uwagę na to, czy w dziecku rozwija się duch dobrej rywalizacji.

Dzieci zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

O czym pamiętać przy wyborze zabawek?

Nie ulega wątpliwości, że zabawki znajdziemy w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Chcąc wybrać najbardziej odpowiednie zabawki dla swojego dziecka musimy przejrzeć więc kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert. Doskonale byłoby zwrócić uwagę na różne kryteria przy ich wyborze. Warto zwrócić uwagę nie tylko na to, aby dana zabawka była atrakcyjna dla dziecka, ale również i na to, aby była ona bezpieczna.

Zwróć uwagę na to czy zabawka jest dostosowana do wieku dziecka

Jak już zaznaczono na wstępie, zabawki powinny być przede wszystkim bezpieczne (https://www.taniaksiazka.pl/dla-dzieci-zabawki-wszystkie-c-5000_5249.html). Nie da się ukryć, że najważniejsze jest to, aby zabawka była dostosowana do wieku naszej pociechy. Korzystanie z zabawki pod żadnym pozorem nie może więc być zbyt skomplikowane. W przeciwnym bowiem razie dziecko nie będzie mogło czerpać z korzystania z danej zabawki pełni radości. Doskonale byłoby więc zwracać uwagę na oznaczenia znajdujące się na opakowaniach poszczególnych zabawek. To właśnie w ten sposób dowiemy się tego czy zabawka jest odpowiednia dla wieku naszego maleństwa. Z całą pewnością należałoby również zwrócić uwagę na to, aby zabawka posiadała odpowiednie certyfikaty. Dzięki certyfikatom możemy mieć pewność, że zabawki są bezpieczne dla naszego dziecka pod wieloma różnymi względami.

Czemu jeszcze warto się przyjrzeć?

Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo zabawek jest najważniejsze. Nawet najbardziej bezpieczna i droga zabawka nie będzie jednak dobrym wyborem, jeżeli nasze dziecko nie będzie nią zainteresowane. Trzeba więc bacznie przyglądać się preferencjom naszego dziecka. Zawsze warto zapytać je o to czy będzie zainteresowane konkretną zabawką. Najmłodszym dzieciom mają szansę przypaść do gustu przede wszystkim pluszowe maskotki. Dostępne są w różnych kształtach oraz kolorach. Znajdziemy je zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Dziewczynki mają szansę ucieszyć się także z lalek, zarówno tych Barbie jak i tych, które swoim wyglądem przypominają małe niemowlęta. Doskonale byłoby przyjrzeć się również zabawkom edukacyjnym. Dla niemowląt najlepszym wyborem będzie oczywiście mata edukacyjna. Starszym dzieciom warto byłoby jednak podarować układankę lub puzzle. Dzięki temu rozwinie się ich wyobraźnia oraz kreatywność. Układanie puzzli sprzyja także rozwojowi zdolności manualnych. Klocki także mogą okazać się przydatną zabawką zapewniającą naszej pociesze rozrywkę. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż klocki przeznaczone dla małych dzieci nie powinny zawierać drobnych elementów. Mogłoby dojść bowiem do zadławienia się.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Na co zwracać uwagę podczas zakupu zabawek dzieciom?

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób, w jaki rodzice mogą zagwarantować swoim dzieciom spędzanie czasu. Zapewnia ona nie tylko zabawę małym dzieciom, ale także wspiera ich prawidłowy rozwój. Jej kluczowym elementem jest odpowiednia zabawka.

Jakie zabawki warto wybierać?

Rynek zabawek dla dzieci rozwija się dynamicznie. Od czasu do czasu pojawiają się nowe rozwiązania, których kształty, kolory i funkcje są miłe zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Nigdy nie możemy być pewni, czy podczas gry dojdzie do wypadku. Podczas biegu dziecko może poślizgnąć się i spaść, zwichnąć rękę, a nawet ją złamać. Zapewnienie dzieciom ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków pomoże. W tym przypadku najważniejsza jest opieka nad dziećmi, a dodatkowe obciążenie finansowe jest często zbyt duże. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dziecka pozwoli skoncentrować się na rzeczach najważniejszych, nie martwiąc się o pieniądze.

Jakich zabawek należy unikać?

Przed zakupem zabawek, posiadanie przez nie unikalnego certyfikatu bezpieczeństwa nie jest jedyną kontrolą. Należy również potwierdzić, że produkt nie posiada ostrych krawędzi, ukrytych zadziorów ani elementów łatwych do przełknięcia. Należy również zachować czujność podczas wszelkich czynności, które mogą zaszkodzić dzieciom. Warto również sprawdzić, aby nie wydzielała ostrego zapachu. Należy także unikać zabawek, które nie wyglądają na zbyt solidne.

Jakie zabawki sprawdzą się u niemowląt?

Przy wyborze zabawek dla dzieci należy również zwrócić uwagę na oceny wieku. Pozwala to szybko ocenić, czy dany produkt jest odpowiedni dla wieku dziecka. W przypadku zabawek przeznaczonych dla najmłodszych szukajmy znaku “nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 roku życia”. Jeśli na produkcie znajduje się ten znak, należy go bezwzględnie odrzucić. Nie jest on ani bezpieczny, ani odpowiedni dla niemowląt. Najmłodsze dziecko nie potrzebuje skomplikowanych zabawek. Prostymi rozwiązaniami i odpowiednim dla niemowląt są:

  • grzechotki,
  • gryzaki,
  • słodkie przytulanki,
  • maty edukacyjne.

Ponieważ zabawki często piszczą, brzęczą i płaczą, co bardzo może odpowiadać najmłodszym dzieciom. Dlatego dzieci są przez nie zajęte i mamy spokój. Ważne jest to, że zbyt duża stymulacja może spowodować, że dziecko nie będzie w stanie się skoncentrować, co w przyszłości może spowodować problemy ze snem. Niemniej jednak dobre zabawki ze strony www.taniaksiazka.pl mogą dzieci rozwijać i uczyć. Zamiast kupować dziecku kolejną drogą zabawkę, wybierzmy tańszą, ale bawmy się razem z nim.

Dzieci zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com